Opatrunek Hydrocoll – najlepsza ochrona gojących się ran

Powierzchowne rany skórne z jednej strony wymagają wsparcia w procesach regeneracji, a z drugiej – powinny być chronione przed zabrudzeniem i zakażeniem. Obie te funkcje spełnia innowacyjny opatrunek hydrokoloidowy Hydrocoll. Jego żelowa struktura skutecznie pochłania wydzielinę z rany, wiążąc w swoim wnętrzu bakterie i stwarzając optymalne warunki do bliznowacenia rany.

Kiedy należy stosować opatrunek Hydrocoll?
Opatrunek Hydrocoll to innowacyjny i nowoczesny sposób zaopatrywania ran, który najlepiej sprawdza się w przypadku ran z lekkim wysiękiem, które wymagają wzmożonej regeneracji, a także ran w początkowej fazie epitelializacji, czyli pokrywania się nowym naskórkiem. Opatrunek skutecznie przyspiesza gojenie się rany, a dostępność zróżnicowanych kształtów opatrunku umożliwia precyzyjne pokrycie rany i skuteczną jej ochronę.

Czym Hydrocoll różni się od innych opatrunków?
Hydrocoll wyróżnia się znaczną chłonnością, wytrzymałością oraz długim utrzymywaniem się na skórze. Zapewnia optymalny mikroklimat dla pobudzenia fibroblastów do tworzenia nowej tkanki, a także zapobiega wysychaniu rany. Ponadto Hydrocoll jest bardzo komfortowy w użyciu i chroni ranę przed brudem i wilgocią tak skutecznie, że można nawet brać prysznic bez obawy o stan opatrunku.

Rodzaje czopków doodbytniczych

Czopki doodbytnicze to skuteczna forma podawania substancji czynnych, najczęściej o charakterze przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Stosować można je już u niemowląt od 3 miesiąca życia, a także osób mających problem z przełykaniem tabletek czy osób nieprzytomnych.

Czopki doodbytnicze z Apteki Oliwnej działające miejscowo
Zasadniczy podział uwzględnia zasięg działania substancji czynnych zastosowanych w czopkach. Czopki działające miejscowo to te zawierające glicerynę, które mają na celu zapobieganie zaparciom. Gliceryna ułatwia przesuwanie się treści pokarmowej przez jelita, co usprawnia wypróżnianie się. Miejscowo działają także czopki na hemoroidy, zawierające w swoim składzie wyciągi ziołowe oraz substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe. Obkurczają one śluzówkę odbytu, uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych hamując krwawienie i łagodzą stan zapalny.

Czopki doodbytnicze o działaniu ogólnoustrojowym
Czopki stosowane w celu złagodzenia bólu i obniżenia gorączki zawierają najczęściej ibuprofen, paracetamol czy diklofenak. Substancje te uwalniane są z czopka, a następnie wchłaniane są przez śluzówkę odbytnicy, skąd dystrybuowane są po całym organizmie wraz z krwią. Ich stopniowy metabolizm z pominięciem krążenia wątrobowego zapewnia znaczną biodostępność i bardzo skuteczne, a zarazem bezpieczne działanie.